Jak można oznakować pendrive?

źródło: sxc.hu

źródło: sxc.hu

Pendrive reklamowe są stosunkowo młodym gadżetem, jednak ich popularność rośnie z roku na rok. Na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt różnych modeli, a każdy z nich jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych.Pendrive są dostępne w różnych wersjach, ich obudowy mogą być wykonane z plastiku, metalu, czy też silikonu.

Metody, którymi najczęściej znakuje się pendrive to:

  • tampondruk
  • sitodruk
  • grawer

Tampondruk

Jak pisałam już we wcześniejszych wpisach jest metodą bardzo uniwersalną, nadają się do znakowania większości gadżetów. Idealnie sprawdza się przy znakowaniu pamięci USB. Aby wykonać nadruk, należy stworzyć matrycę, dopasować kolory, a następnie przy pomocy tamponu drukarskiego, który jest wykonany z silikonu, nanosi się z matrycy na pendrive odpowiedni wzór nadruku. Większość pendrive’ów można drukować na więcej niż jeden kolor.

Sitodruk

Jest metodą, która pozwala na wykonanie nadruku z przejściami tonalnymi. Przy tej metodzie zamiast matrycy wykonuje się kliszę. Najpierw nadruk nanosi się na specjalną siatkę pokrytą materiałem światłoutwardzalnym, następnie klisza posiadająca obszary przepuszczania światła jest zamieszczona na siatce, a następnie siatkę naświetla się światłem ultrafioletowym. Elementy, które nie zostały naświetlone są wymywane w taki sposób, aby farba mogła przez nie spokojnie przechodzić. Teraz aby wykonać nadruk, to należy bezpośrednio pod siatką umieścić przedmiot i przecisnąć farbę przez sito. Tą metodą również można wykonać wielokolorowe nadruki.

Grawer laserowy

Jest to metoda pozwalająca zachować precyzje nawet przy stosunkowo małych elementach. Znakując towar promień laserowy, który jest sterowany za pomocą komputera jest skierowany bezpośrednio na przedmiot znakowany, w procesie tym jest zdzierana wierzchnia warstwa materiału, dlatego też wygrawerowane  pamięci USB kolor zdobienia zawsze będzie taki jaki ma spodnia warstwa korpusu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Podobne artykułyKomentowanie zablokowane.