Kubki reklamowe – techniki zdobienia

Niezastąpiony gadżet

Kubki reklamowe są jednym z najbardziej rozpowszechnionych gadżetów reklamowych ich różnorodność kształtów, kolorów i technik zdobienia jest naprawdę imponująca. W zależności od tego z jakiego materiału są wykonane kubki, możemy je znakować różnymi technikami.Kubki z porcelitu i porcelany możemy znakować poprzez maszynowe nanoszenie farby drukarskiej, nanoszenie kalki drukarskiej, czy też grawer. Natomiast kubki termoizolacyjne czy zwykłe metalowe znakujemy grawerem.

Dwa kubki reklamowe bez nadruku

źródło: sxc.hu

Nadruk bezpośredni

Nadruk bezpośredni inaczej nazywany maszynowym wykonywany jest na kubkach porcelitowych i porcelanowych. Jest drukiem wysokiej jakość, bardzo trwałym i co istotne ekonomicznym. Jego minusem jest brak możliwości drukowania przejść tonalnych i nadruk maksymalnie tylko sześciu kolorów. Pewnym ograniczeniem jest też możliwość nadruku tylko na zewnętrznych ściankach. Metoda ta idealnie sprawdza się przy motywach, które są w pełnych kolorach. Niektóre projekty można w
bardzo prosty sposób przerobić w taki sposób by uzyskać pełne kolory. Kubki po nałożeniu farby są wypalane w temperaturze około 820°C przez co nadruk ulega utwardzeniu i zyskuje wysoką trwałość, dzięki czemu kubki można zmywać mechanicznie.

Kalka ceramiczna

Nadruk na kubki kalką ceramiczną jest równie odporny jak nadruk bezpośredni i kubki można zmywać mechanicznie, a także używać ich w mikrofalówkach. Zaletą jest możliwość wykonania przejść tonalnych i większej liczby kolorów. Kolejnym plusem jest możliwość wykonania personalizacji oraz możliwość wykonania nadruków wewnątrz kubka na ściance i na dnie oraz na zewnątrz na uchu i spodzie. Przy nadruku kalką na kubkach, które maja nietypowy kształt czy też mają jakieś zwężenia zyskujemy większą powierzchnię nadruku w stosunku do nadruku bezpośredniego i tak na przykład kwadratowe czy trójkątne kubki nadają się tylko pod kalkę gdyż nie ma technicznych możliwości wykonania na nich nadruku bezpośredniego. Należy jednak pamiętać o tym, że koszty wykonania nadruków za pomocą kalki są zdecydowanie wyższe niż przy druku bezpośrednim.

Grawer

Grawer metoda zdobienia, którą możemy wykonać zarówno na kubkach porcelitowych jak i metalowych. Grawer laserowy to metoda, w której zdzieramy wierzchnią warstwę produktu. Kolor znakowania zawsze jest kolorem wewnętrznej warstwy danego produktu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Kubki reklamowe - techniki zdobienia, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Podobne artykuły1 komentarz

  1. To prawda, że kubki reklamowe są jednym z najlepszych gadżetów. Sam ich używam podczas promowania mojej firmy i jeszcze nigdy mnie nie zawiodły. Przede wszystkim jednak trzeba wybrać grupę docelową, do której gadżety będą musiały trafić. Jeśli wykonamy ten proces dobrze i pomysłem to sukces mamy gwarantowany.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)