Długopisy reklamowe

Długopisy reklamowe są bardzo popularnym gadżetem reklamowym. Rodzaj znakowania będzie uwarunkowany od tego z jakiego materiału wykonany jest długopis.

    Trzy najbardziej popularne sposoby znakowania długopisów, to:

  • tampondruk
  • grawer
  • sitodruk

Tampondruk

Jest to technika druku polegająca na naniesieniu farby drukarskiej z matrycy na długopis przy użyciu stempla drukarskiego potocznie nazywanego tamponem. Metoda ta jest bardzo popularna, przy dużych nakładach cena jest bardzo atrakcyjna.

Dużą zaletą jest dokładność odwzorowania wzoru. Dla pewnej grupy odbiorców minusem może być ograniczone pole znakowania. Tampondruk wykonuje się na długopisach plastikowych lub wykonanych z drewna, nie poleca się tego sposobu

znakowania dla długopisów metalowych, gdyż nadruki na nich nie są trwałe i szybko zedrą się z ich powierzchni.

Grawer

Grawer laserowy jest trwałą metodą znakowania, charakteryzującą się wysoką precyzja odwzorowania.Grawer laserowy polega na zdarciu wierzchniej powłoki, dlatego też kolor znakowania zawsze będzie taki jaki jest materiał użyty do jego wytworzenia. Jeżeli korpus wykonany jest z aluminium, grawer przyjmuje kolor biało – srebrny, natomiast jeżeli jest wykonany z mosiądzu, to grawer ma złotawy kolor. Zaletą tej metody są stosunkowo niskie koszty, już przy stu sztukach cena jest atrakcyjna. Znakowanie grawerem sprawdza się nie tylko na gadżetach reklamowych, jest to również idealny sposób na wykonanie oryginalnego prezentu.

Sitodruk

Sitodruk jest jedną z form znakowania produktów, charakteryzuje się dużą wytrzymałością na ścieranie i warunki atmosferyczne.Nadruk wykonuje się przy użyciu specjalistycznych farb.Nadruk sitem charakteryzuje się bardzo dobrym kryciem. Wykonując nadruk tą techniką mamy dużo większe pole nadruku niż przy tamponie. Przy prostych długopisach istnieje możliwość nadruku w okół.Sitodruk jest bardzo często stosowaną metodą nadruku i najlepiej wykonywać go na długopisach plastikowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Podobne artykułyKomentowanie zablokowane.